چه کارهای دیگری به جای بازسازی فروشگاه می‌توان انجام داد؟

دسته‌بندی:

در مطلب «چگونه ریسک بازسازی فروشگاه اینترنتی را کاهش دهید» فرایند بازسازی یک فروشگاه اینترنتی به نحوی که در فروش وقفه‌ای نیفتد و کارایی سایت دچار اختلال نشود توضیح داده شد. همانطور که در آن مقاله آمده است مشکلات بازسازی کامل یک فروشگاه اینها هستند:

  • بیشتر از بودجه‌ای که در نظر گرفته‌اید ممکن است خرج کنید.
  • بیشتر از زمان برنامه‌ریزی شده وقت می‌گیرد.
  • ممکن است کارایی (Performance) سایت چندان تغییری نکند.

آسان‌ترین راه برای کاهش ریسک بازسازی فروشگاه اینترنتی این است که تا حد امکان انجامش ندهید. در عوض، می‌توانید این گزینه‌ها را بررسی کنید.

جایگزین‌های بازسازی کامل فروشگاه

تجربه نشان داده که دو راه جایگزین وجود دارد: تعمیر (Rescue) و اصلاح (Retrofit).
تعمیر فروشگاه. تعمیر وقتی اتفاق می‌افتد که بخش‌های ضعیف‌تر فروشگاه را بهبود دهید و آنها را به استانداردهای بروز نزدیک کنید. تعمیر اغلب با توجه به فرایند فروش و با هدف افزایش نرخ تبدیل انجام می‌شود. نتایج بهبود فرایند فروش و نرخ تبدیل را در زمانی کمتر از ۱۲ ماه می‌بینید.
بخش‌هایی که اغلب به تعمیر نیاز دارند اینها هستند:

اصلاح. اصلاح مانند تعمیر است اما تمرکز بیشتری بر محیط مدیریتی دارد. هدف این کار تسهیل و در نهایت حذف فرایندهای زمان‌بر است، به خصوص کارهای دستی. وقتی فرایند پردازش سفارش‌ها را از حالت دستی و کاغذی به سیستمی خودکار تغییر دهید، یعنی یک اصلاح اتفاق افتاده است.
اصلاح می‌تواند ارتقای تکنولوژی و همچنین تغییر از عملیات دستی به خودکار باشد.
بخش‌های رایج که نیاز به اصلاح دارند اینها هستند:

  • وصل کردن سبد خرید به ارائه‌دهنده‌ی خدمات ارسال (پست، واحد ارسال و غیره) تا مشتری بتواند مرسوله‌اش را پیگیری کند.
  • سیستم خودکار پردازش سفارش، تامین و دراپ‌شیپینگ.
  • خودکار کردن مراحل مرجوع کردن کالا.

روش‌های جایگزین اغلب بهتر هستند

تعمیر و اصلاح اغلب بهتر از بازسازی کامل هستند.
تعمیر و اصلاح هزینه‌ی کمتری دارند و سریع‌تر از بازسازی کامل به نتیجه می‌رسند. می‌توانید هر تعمیر و اصلاح را با مشاهده‌ی نتایج آن ارزیابی کنید. هر وقت هزینه‌ی انجام دادن کارها بیشتر از نتیجه‌ی مورد انتظار بود، عملیات را متوقف کنید و به تعمیر و اصلاح دیگری فکر کنید.
می‌توانید از این روش‌های جایگزین برای بازسازی کامل هم استفاده کنید. به جای این که یک بازسازی کامل ۱۲ ماهه داشته باشید که نتایجش تا ماه سیزدهم مشخص نمی‌شود، ۱۲ اصلاح ۱ ماهه انجام دهید و نتیجه‌ی هر کدام را جداگانه ارزیابی کنید.

تمرکز بر نتایج

به خاطر دارید که فروشگاه اینترنتی کسب‌وکار شما را بهبود می‌دهد اگر فرایند خرید را برای مشتری تسهیل کنید. بازسازی، گرچه ریسک بالایی دارد، می‌تواند مفید باشد. زیرا فرصتی برایتان ایجاد می‌کند تا بهبودهایی کلان در فروشگاه انجام دهید. کسب و کارهای زیادی هستند که فروشگاه خود را بازسازی کرده‌اند و رشد چشمگیری را گزارش کرده‌اند. گزارش‌هایی که بیان‌کننده‌ی رشد ۵۰ درصدی، ۱۰۰ درصدی یا حتی ۲۰۰ درصدیِ درآمد بوده‌اند.

اما بهبودهای کوچک هم مفید هستند. رشد ۵ یا ۱۰ درصدی درآمد می‌تواند موفقیت بزرگی باشد اگر هزینه و زمان اندکی از شما بگیرد. این کار را ۶ بار در سال انجام دهید تا نتایجی برابر با بازسازی کامل به دست آورید.
علاوه بر این، اغلب بهبودهای کوچک ریسک کمتری دارند. اگر چیزی دچار مشکل شود می‌توانید بدون در معرض خطر قرار دادن تمام کسب‌وکار آن را برطرف کنید. اگر هزینه‌ی کمی برای نرم‌افزاری پرداختید و نتیجه‌ای نداد، می‌توانید آن را کنار بگذارید و به کارتان ادامه دهید.

 

کتاب رایگان

«۱۰ راه آسان برای افزایش نرخ تبدیل»

پیام و یا پرسش‌تان را بنویسید.