برندینگ و ضرورت آن برای کسب‌وکارها

دسته‌بندی:

آیا فکر می‌کنید برندینگ فقط برای کسب‌وکارهای بزرگ است؟ تجدید نظر کنید. برندینگ برای تمام کسب‌وکارها در همه‌ی شکل‌ها و اندازه‌ها ضروری است.

برند شما طرز فکر دیگران درباره‌ی شما را نشان می‌دهد. همین و تمام. البته می‌توانید با لوگوهای خوب، کمپین‌های تبلیغاتی خنده‌دار و گزارش آگهی‌های دقیق، روی برند خود تاثیر بگذارید، اما در نهایت برند شما چیزی است که دنیای بیرون می‌گوید.

پس چرا به خودتان زحمت بدهید؟ چون برندهای قدرتمند، کلید وفاداری مشتریان و فروش بیشتر هستند. اکونومیست اخیراً گزارش داد «برندها ارزشمندترین دارایی بسیاری از شرکت‌ها هستند. اما توافقی در مورد مقدار ارزش و دلیل آن وجود ندارد». برندهای نیرومند الهام‌بخش وفاداری هستند و بیشتر اوقات نمی‌توانیم بفهمیم که این اتفاق دقیقاً چطور می‌افتد.

برندینگ می‌تواند یک کار دلهره‌آور برای کسب‌وکارهای کوچک باشد. عجیب نیست اگر فکر کنید برندینگ فقط برای نایکی‌ها و کوکاکولاها جواب می‌دهد. اما واقعیت این است که اگر شما یک شرکت کوچک هستید، برندینگ حتی اهمیت بیشتری دارد.

 

تمایز در کسب‌وکار به وسیله برندینگ - در عکس هفت در دیده می‌شود که یکی از آنها با رنگ قرمز متمایز شده است.

برندینگ کسب‌وکار شما را متمایز می‌کند.

چهار دلیل برای برندینگ کسب‌وکارها

 

برندینگ باعث می‌شود بزرگ‌تر جلوه کنید

اگر شما خودتان را «فروشنده‌ی یک‌باره» معرفی کنید، مشتریان هم با شما همین‌طور برخورد می‌کنند. برندینگ کسب‌وکارتان را ارتقا می‌دهد. در مورد کسب‌وکارهای دیگر تحقیق کنید. چه کسی را تحسین می‌کنید؟ یک نمونه از آن چیزی که می‌خواهید باشید پیدا کنید.

برندینگ اعتبار می‌سازد

اگر می‌خواهید دیگران باور کنند که به آنچه وعده می‌دهید عمل می‌کنید باید در همان سطح هم ظاهر شوید. یک برند خوب‌طراحی‌شده به اندازه‌ی مسواک زدن پیش از قرار ملاقات اول مهم است. ببینید چه چیزی را نمایندگی می‌کنید و در هر کاری که انجام می‌دهید، از رنگ‌هایی که انتخاب می‌کنید تا کلماتی که استفاده می‌کنید، آن را به مشتریان خود نشان دهید.

برندینگ شما را به‌یادماندنی می‌کند

در جهت درست از دیگران متمایز باشید. مشتریان باید شما را به خاطر بیاورند تا پیدایتان کنند. اگر مشتری بالقوه‌ خدمات شما را گوگل کند، چه چیزی پیدا خواهد کرد؟ عناصر کسب‌وکار خود را که از رقبای‌تان متمایز است پیدا کنید و آنها را به روش‌های منحصر به فرد نشان دهید.

برندینگ مشتریان را جذب می‌کند

هنگامی که مشتریان بفهمند چه کسی هستید و چه چیزی ارائه می‌کنید، درباره‌ی انجام کسب‌وکار با شما فکر می‌کنند. هنگامی که به شما اعتماد کنند و از شما خوششان بیاید، به دوستانشان می‌گویند. هنگامی که نام تجاری شما تثبیت شده باشد، تعریف افراد بهترین راه برای رشد پایگاه مشتریان است. از مشتریان خود بخواهید محصولات شما را بررسی کنند و نظر بدهند و دیگران را به شما ارجاع دهند. مطمین شوید که مشتریان شما می‌دانند که قدردانشان هستید. با نشان دادن مشتریان راضی از نظرات خوب دیگران استفاده کنید. کسب‌و‌کار خود را با کمپین‌های بازاریابی برنامه‌ریزی شده و مبتنی بر برند و با استفاده از رنگ‌ها، فونت‌ها و شخصیت یکپارچه رشد دهید.

 

کتاب رایگان

«چه کسانی به درد تجارت الکترونیک می‌خورند؟ (و تجارت الکترونیک به درد چه کسانی می‌خورد؟)»

پیام و یا پرسش‌تان را بنویسید.